Brak miesiączki, negatywny test - czy coś jest nie tak?

Witam, 30 czerwca poroniłam samoistnie, a łyżeczkowanie miałam 1 lipca. Pierwsza miesiączka pojawiła się 24 lipca, następne to: 21 sierpień. 11 września plamiłam przez 6 dni i trafiłam do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. Jednak rano zaczęłam krwawić i okazało się że to miesiączka. Powód plamienia: lekkie zapalenie. Ale nie dostałam żadnego leku. Następna równiutko za 28 dni. Listopad 29 dzień. Teraz wyliczyłam na 8 grudnia, a jest 11 i nic. Rano zrobiłam test - negatywny. Martwię się bo może coś jest nie tak. Proszę o pomoc bo nigdy nie miałam problemu z regularnością. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Na początku ciąży stężenie hCG może być zbyt niskie aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Dlatego należy powtórzyć test ciążowy po około tygodniu.

Takie jednorazowe opóźnienie miesiączki nie jest niczym niepokojącym. Może to być spowodowane np. przez stres. Mogą to być też inne przyczyny np. zaburzenia hormonalne, stany zapalne dróg rodnych.

Także proszę cierpliwie poczekać na okres. Gdyby się nie pojawił wówczas konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam