Brak motywacji i przyjemności z życia u 18-latki

Od kilku lat brak mi motywacji do zrobienia czegokolwiek. Czuję się tak, jakbym stała obok, a ktoś za mnie mówił, myślał. Nic nie sprawia mi przyjemności i wydaje mi się, że nie mam uczuć albo te uczucia, które "mam" nie należą do mnie. Czasem mam krótkie przebłyski świadomości, że ja to jednak ja, i czuję się tak jakby myślenie z tylnej części głowy przeszło do przedniej. Poprawia mi się wtedy koncentracja i ogólnie refleks, więcej pamiętam. Mam już dość. Szanowni Państwo, co to może być?

Na podstawie Pani opisu trudno jednoznacznie określić. Zachęcam do udania się na konsultację psychiatryczną z prośbą o określenie rozpoznania - wtedy będzie Pani mieć jasność odnośnie charakteru swoich problemów, a to z kolei wskaże dalsze kroki i możliwości działania.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Opis Pani objawów może wskazywać na depresję lub zaburzenie osobowości. Nie da się tego określić na podstawie Pani krótkiego opisu. Jeżeli objawy o których Pani pisze utrzymują się od dłuższego czasu i utrudniają Pani funkcjonowanie proszę umówić sie na konsultacje psychologiczną. Pozdrawiam.