Brak okresu jako wynik diety

Witam, jestem dziewczyną mam 19 lat. Mam problem z brakiem okresu, nie mam go od marca 2014 roku, teraz jest początek września. Wiem, że jest to wynikiem mojej diety która była uboga w tłuszcze. Zaczęłam jeść więcej tłuszczy, brałam luteinę, byłam u ginekologa i nadal nic! Ginekolog wyklucza inne przyczyny braku miesiączki, sprawa dot. diety. Teraz naprawdę się staram, pozwalam sobie na słodycze itp. Oprócz tego jestem osobą aktywną ćwiczę 5 razy w tyg. Oprócz tego spadło mi libido, co robić?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

nie podała Pani swojej wagi ani wzrostu, jezeli ma Pani niedobvór tkanki tłuszczowej w organiżmie ginekolog prawdopodobnie ma rację.

Pozdrawiam serdecznie