Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych stosowanych przez 6 lat

Mam problem z brakiem miesiączki. Po około 6 latach odstawiłam tabletki hormonalne Yasmin. Odstawienie nastąpiło w maju tego roku.Od tamtej pory do dnia dzisiejszego nie dostałam miesiączki. Lekarz ginekolog przepisał mi przyjmowanie Luteiny 1 raz dziennie przez 10 dni. Niestety w ciągu kolejnych 14 dni nie pojawił się okres.Przy ostatniej wizycie zlecono mi badanie na ciążę (wynik negatywny) oraz zlecono ponowną kurację Luteiną. Martwię się jednak, czy metoda leczenia rzeczywiście jest słuszna.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Metoda leczenia jest słuszna. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.