Cavum velum interpositium z nietypowo przebiegającym naczyniem

Witam! Co oznacza w rezonansie magnetycznym wpis przetrwała cavum velum interpositium z nietypowo przebiegającym naczyniem w tej okolicy oraz separująca się przestrzeń płynowa o wym 9x9x14 mm- wariant anatomiczny. Prosze o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana jest to torbiel zlokalizowaną w III komorze mózgu, centralnie. Jest to rodzaj wrodzonej wady rozwojowej. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.