Chorobliwa nienawiść do teściowej i agresja

Czy moja chorobliwa nienawiść do teściowej ,(która non stop dzwoniąc robi wywiad środowiskowy o naszym domu ) to już choroba? Każdy jej telefon powoduje mój wybuch agresji w stosunku do partnera i nie umiem się powstrzymać aby tego nie skomentować i nie zrobić mu awantury. Nie znoszę gdy o wszystko się wypytuje ,a potem zasuwa do wszystkich swoich sąsiadek i powtarza im to jak plotkara ,co w następstwie wie o naszych sprawach całe osiedle.

z ta nienawiscia mozna pracowac i sobie radzic, aby zachowanie tesciowej nie bolalo...przy okazji mozna nauczyc sie bronic...
.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Szanowna Pani,

zrozumiałam z Pani wiadomości, że problem dotyczy Pani uczuć w stosunku do ilości informacji o Państwa życiu przekazywanych przez partnera matce oraz tym, co ona z nimi robi? Wówczas polecałabym zacząć od rozmowy z partnerem, a następnie z nim i teściową razem, celem ustalenia, czy mają podobne spostrzeżenia i co dalej.
Jeżeli rozmowa z mężem oraz z nim i teściową nie pomogą, wówczas można skorzystać z mediacji profesjonalisty lub nie związanej z konfliktem strony.
Na pewno agresja na dłuższą metę nie służy relacjom z innymi.
Proszę też pamiętać, że nie zmieni Pani osób nie chcących zmiany, ale zawsze ma wpływ na to, co sama czuje i myśli.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org