Chorobliwa zazdrość i przemoc ze strony partner

Witam jestem w związku 12 lat.narzeczony mnie bił,poniżał,groził.po 1 wizycie u psychologa się zmienił tzn tak myślałam,przestał mnie bić ale dalej jest zazdrosny.nie chce iść do psychologa twierdzi że każdy facet byłby na jego miejscu zazdrosny i że to moja wina wmawia mi że wszystko jest moją winą,chodzę do psyhologa zmieniłam się nie wierzę w siebie,nie potrafię od niego odejść,mieszkamy w jednej klatce...ostatnio zrobił mi awanturę że żonaty kolega mnie przytulił i poczochrał po włosach pomo

Droga Pani,

chodząc do psychologa, powinna Pani porozmawiać na ten temat właśnie z nim. I wierzę, że to Pani robi - chyba, że wizyty mają charakter wiążący się z innymi problemami. Powinna Pani zastanowić się nad tym, jak się Pani widzi za 5, 10 i 20 lat. Czy jest to mężczyzna, z którym chce Pani spędzić ten czas? Jak się Pani z nim czuje za 5, 10 czy 20 lat? Jak będzie wyglądał Wasz związek? Czy jest dla Pani satysfakcjonujący? Jak się Pani w nim czuje?

Po odpowiedzi na te pytania i zastanowieniu się, jak doprowadzić do stworzenia przyszłości taką, jaką Pani chce, można podjąć działania. Proszę spróbować porozmawiać o tym ze swoim psychologiem.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Witam,

sytuacja, którą Pani opisuje jest bardzo trudna. Długotrwała przemoc może prowadzić do tego, ze nie potrafimy docenić siebie i czuć się dobrze. Może chciałaby Pani skorzystać z grup wsparcia dla osób doświadczających przemocy lub skorzystać z psychoterapii?

Pozdrawiam
Ewa Czernik

W momencie kiedy po odpowiedzeniu sobie na pytania zaproponowane przez mgr Rafała Czarnego będzie mieć Pani pozytywna wizję wspólnej przyszłości z partnerem, proponuję udać się z nim na terapię par/małżeństw i wspólnie podjąć pracę nad swoją przyszłością.
Jednakże gdy ta wizja nie będzie dla Pani satysfakcjonująca proszę zastanowić się nad tym czego Pani chce w swoim życiu, czego na prawdę pragnie, co da Pani satysfakcję. Pomoże to Pani nakreślić pewien 'plan' na siebie i - dzięki wizualizacji - pomoże uwierzyć w siebie.
Niezbędne jest też omówienie Pani problemu z psychologiem prowadzącym, którego zadaniem jest m.in. wzmocnić Pani pewność siebie i samoocenę. Pozdrawiam