Chorobliwa zazdrość u chłopaka i kłótnia podczas rozmowy

witam, mój chłopak jest bardzo zazdrosny, robi awantury z byle powodu, wymyśla powody sprzeczek itp. Jest to dla mnie bardzo męczące więc postanowiłam o tym z nim porozmawiać. Nie zdążyłam o wszystkim porozmawiać a ten już się zdenerwował i powiedział że na niego 'jadę'. Myślałam żeby to już zakończyć, ale nie wiem jak to zrobić najdelikatniej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Jeśli jest Pani zdecydowana zakończyć związek, warto zrobić to w jasny sposób w rozmowie, w której powie Pani także o przyczynach czy Pani uczuciach i emocjach, które Panią kierują, w sposób stanowczy, konkretny, ale z szacunkiem dla drugiej strony.

Proszę się zastanowić, czy warto angażować się w taki związek. Zazdrość często zamienia się zaborczość oraz w inne formy przemocy psychicznej lub fizycznej. Chłopak powinien pracować nad sobą.... Lepszym rozwiązaniem okazać się może Pani stanowczość niż delikatność.....