Chrząstka rzepki o prawidłowej grubości o jednorodnej budowie

RM stawu kolanowego Opis badania: ACL,PCL,LCL,MCL prawego stawu kolanowego o zachowanej ciągłości i jednorodnym sygnale. W rogu tylnym MM skośna szczelina pęknięcia dochodząca do powierzchni stawowej piszczelowej. Lm o niezmienionej budowie. Kości objęte badaniem o prawidłowej strukturze. Nie stwierdza się cech obecności płynu w obrębie stawu . Chrząstka rzepki o prawidłowej grubości o jednorodnej budowie . Proszę o analizę tego badania wizytę mam dopiero za dwa tygodnie.

Szanowna Pani, wynik NMR świadczy o uszkodzeniu w obrebiu rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. W zależności od objawów klinicznych podzcas badania ortopedycznego tego typu urazy mozna leczyć zachowawczo lub operacyjnie - jednak ze zdecydowaną przewagą postępowania operacyjnego. Rezonans magnetyczny jest jednak jedynie badaniem dodatkowym, które musi zostać zinterpretowane przez Pani lekarza ( na podstawie wywiadu, badania oraz wyniku NMR i innych, jeśli tego wymaga sytuacja, badań dodatkowych) przed podjęciem decyzji o rodzaju leczenia.Jak przypuszczam z Pani wpisu już minął dość długi okres od ewentualnego urazu i jeśli nie ma Pani ostrych objawów bólowych czy tez bloków kolana, wydaje mi się na podstawie Pani wpisu, że może Pani zaczekać na wyznaczony termin wizyty. Pozdrawiam i zyczę szybkiego wyleczenia