Ciągłe zmęczenie, brak koncentracji i kłopoty z pamięcią

Witam serdecznie. Mam problem z którym borykam sie od roku, niekt nie potrafi mi pomóc. Codziennie rano wstaje zmęczony nie mam siły podnieść się z łózka.. w czasie dnia zero koncentracji kłopoty z pamięcia. Wszystkie wyniki są w normie. Co moze mi dolegac ?

Mgr Monika Hibner

Witam,
z tego co Pan opisuje mogą to być zaburzenia depresyjne. Zalecałbym wybrać się na konsultacje do psychoterapeuty i przyjrzeć się wspólnie co takiego wpłynęło na Pana samopoczucie oraz spróbować popracować nad tym.

Pozdrawiam,
Monika Hibner

Trudne pytanie, gdy nie ma się większej ilości informacji pochodzących z wywiadu, testów itp. Opisane symptomy są dość niespecyficzne - mogą wskazywać na zaburzenie nerwicowe (np. depresję), ale mogą być też skutkiem chronicznego stresu z którym Pan sobie nie radzi (tu polecam nabycie efektywnych metod radzenia sobie, w czym może pomóc psycholog), może być efektem jakichś niedoborów czy zaburzeń układów organizmu (np. hormonalnego - niestety nie wiem jakie "wszystkie wyniki są w normie" dlatego trudno mi określić co Pan sprawdził, a co nie), może też być efektem kryzysu rowojowego lub związanego z jakąś konkretną sytuacją. Jak Pan widzi - opcji jest dużo. W związku z tym proszę zasięgnąć porady psychologa - osobista rozmowa podparta diagnostyką da obraz problemu i specjalista będzie mógł zaproponować Panu kroki zaradcze. Pozdrawiam.