Co ile godzin kobieta w wieku około 20 lat powinna oddawać mocz?

Co ile h kobieta w wieku około 20 lat powinna oddawać mocz? Wiem że to zależy też od ilości wypitego płynu, ale mniej więcej. Czy lepiej to robić częściej czy rzadziej? Czy częste chodzenie do toalety może być następstwem nietrzymania moczu? I czy w tym wieku może do tego dojść i jak temu zapobiec? Dodam, że nigdy nie byłam w ciąży.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma norm częstotliwości oddawania moczu. Zależy to ściśle od wydolności nerek oraz od ilości spożywanych płynów. Prewencją nietrzymania moczu jest regularne ćwiczenie mięśni dna miednicy i mięśni Kegla.