Co jeść w przypadku nadżerek przełyku?

Mam57 lat.przelyk w górnej i środkowej części bzm.nad wpustem nadżerki zlewające się o długości.1 cm.linia z nieregularna.blona śluzową przekrwione marmurkowa w atrium.test na helikobakter pyroli dodatni.lekarz zapisał pylere i omeprazolum.czy powinnam przyjmować te leki i czy mi nie zaszkodzi.co mogę jeść.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, a w razie wystąpienia ewentualnych działań niepożądanych skonsultować się z nim bezpośrednio. Z pani opisu wynika, że jest to właściwe leczenie. Może pani stosować dietę jak przy refluksie przełykowym.