Co jest powodem bólu mięśni odbytu?

Witam, Pytanie związane jest z chorobami odbytu. Przynajmniej od 3 dni odczuwam lekki ból przy zwieraczu. Kiedy mięsień jest rozluźniony nie odczuwam nic, natomiast jeśli napnę to czuję ból. Ból jest spowodowany wystąpieniem kuki, która przybrała kolor żylaka czyli coś między granatowym, a fioletowym. Średnica mniej więcej 5 mm. Wydaje mi się, że mogło się to pojawić w momencie gdy przetrzymałem wypróżnianie i po dwóch dniach była większa ilość stolca. Co to może być? Do jakiego specjalisty się zapisać? P.S. Może uda mi się załączyć zdjęcie.

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej jest to guzek krwawniczy, czyli tzn. hemoroid. Warto udać się do chirurga. Przedtem oczywiście może Pan pójść do lekarza rodzinnego, który powinien ocenić zmianę. Może Pan spróbować stosować maści znieczulające i obkurczające naczynia. Lekarz rodzinny po zbadaniu powinien przepisać odpowiednie preparaty.