Co jest powodem bólu oka u osoby stosującej sterydy w formie maści?

Witam. Stosowalam sterydy w formie maści i kropli do oka i na powieki po paru dniach dostałam bólu oczu nieprzemijal ból wiec wybrałam się co okulisty który stwierdził że mam podwyzszone ciśnienie (18) i ze samo zejdzie skoro odstawiłam steryd. Mija tydzień ból dalej jest więc pytanie moje brzmi jak długo spada takie ciśnienie?

Witam,
zwykle aby stwierdzić, że sterydy podnoszą ciśnienie w oczach trzeba je stosować około 4-6 tyg. Z tego co Pani pisze nie używała Pani sterydów na tyle długo żeby mieć z tego powodu jakieś kłopoty.
Poza tym ciśnienienie 18 nie jest dużym ciśnieniem i raczej nie powinno dać się doczuwać.
Moim zdaniem "czuje się " ciśnienie w oczach jak jest ono około 30.
Podsumowując, myślę że oczy bolą nie od maści i sterydów i nie od ciśnienia. Myślę że jest to inna choroba.
Proponuję zgłosić się na wizytę raz jeszcze:)