Co jest powodem bólu pleców u osoby pracującej fizycznie?

Witam.Mam pytanie.Pracuje sprzatajac domy.Duzo dzwigam i stale sie spiesze.Od jakiegos czasu msm bole odcinka ledzwiowego kregoslupa ida do lrwego posladka czasem ptzechodza na noge.kazde dzwigniecie wstanie z lozka kichniecie powoduje bol.Rano plecy sa sxtywne jakby mialy peknac.Ciezko ubrac skarpetke.Prosze o pomoc.Beata

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na rwę kulszowa i zmiany zwyrodnieniowe być może choroby reumatyczne, konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu bedzie mozna coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postepowanie