Co jest powodem bólu przy oddawaniu moczu po pierwszym stosunku?

Witam Mam 19 lat i 3 dni temu miałam swój pierwszy raz. Nie odczuwałam żadnego dyskomfortu, żadnego bólu. Nawilżenie było bardzo dobre i jak nie pierwszy raz zrobiliśmy to dosyć „porządnie”. Do współżycia doszło tez na drugi dzień, wszystko tak samo. Następnego dnia zaczęłam odczuwać ból przy wejściu do pochwy, a zaraz po tym ból przy oddawaniu moczu, bardzo delikatne krwawienie. Mam również częsta potrzebe oddania moczu mimo, ze wydobywają się tylko kropelki. Dziś u siebie również mały fragment jakiegoś bordowego śluzu, czy cos na podobieństwo blonki. Czy minął mi te dolegliwości? Proszę o radę

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Częste oddawanie moczu oraz ból i pieczenie może być spowodowane zakażeniem układu moczowego, które jest bardzo częste u kobiet aktywnych seksualnie. Warto udać się do lekarza rodzinnego w celu potwierdzenia diagnozy oraz otrzymania niezbędnego leczenia (w tym wypadku antybiotykoterapii).