Co jest powodem bólu w plecach podczas podnoszenia?

Witam. Tydzień temu podnioslam łóżko. W takiej pozycji byłam okolo minuty. Po czym poczulam straszny ból w plecach. Bardzo mnie boli dół pleców,posladek oraz prawe udo. Nie moge się zginac.co to moze byc? Prosze o porade. :(

Lek. Paweł Szadkowski

Opisane objawy są charakterystyczne dla rwy kulszowej. Najlepiej jeśli uda się pani do lekarza pierwszego kontaktu lub neurologa w celu zbadania oraz przepisania odpowiedniego leczenia. W typowych przypadkach stosuje się NLPZ oraz miorelaksanty. Koniecznie trzeba wykluczyć ewentualne deficyty neurologiczne, które są wskazaniem do pilnej operacji.