Czy podane objawy świadczą o źródle bólu w kości ogonowej?

Witam .W zeszłym roku podczas wchodzenia na łóżko złapał mnie ogromny ból w okolicach kości ogonowej , nie mogłam chodzić ,przewracać się na boki . Ból promieniował do pośladka i nogi Udałam się do lekarza rodzinnego , który wykonał mi Rtg bioder i skierował do ortopedy . Nic nie stwierdzono . W styczniu tego roku zaatakowało mnie po raz drugi . Tym razem trafiłam do neurologa z podejrzeniem rwy kulszowej . Wykonano mi rezonans dolnego odcinka kręgosłupa ,który też nic nie wykrył . W zeszłym miesiącu znowu mnie dopadło . Podczas tych ataków biorę leki które przepisał mi lekarz rodzinny .Niestety dziś znowu mnie dopadło . Czy jest to możliwe ze jest to ból kości ogonowej .? Ten ból utrzymuje się nawet do tygodnia Bardzo utrudnia mi to prace i normalne funkcjonowanie Co powinnam zrobić ? Jakie badanie ? Do jakiego udać się lekarza ?Dziekuje za odpowiedz

Kość ogonowa jest zakończeniem ciągłości naszego kręgosłupa, ból pochodny z tej okolicy w większości przypadków poprzedzony jest upadkiem na tą okolice z racji tego że brak w niej ruchomosci ból zwiazany jest w większości z takim właśnie urazem. Objawy zazwyczaj nasilają sie w pozycjach siedzących gdzie może dochodzic do ucisku i podrażnienia tej okolicy. Jednak jeśli opisuje Pani ból który zaczyna promieniowac do pośladka oraz do uda to mogło również dojść do podraznienia wiezadla krzyżowo guzowego którego obajwy są zbliżone do wymienionych przez Panią. Więzadło to jest bardzo silne i łaczy guz kulszowy z kością krzyżowa, jest trudne do oceny obrazowej ktora i tak niewiele da oprócz potwierdzenia hipotezy (leczenie to również fizjoterapia) ale sprawdzony fizjoterapeuta poradzi sobie z badaniem i terapią powyższego schorzenia.

Pozdrawiam i życzę Powodzenia.
Starzyk Damian fizjoterapeuta www.rebalance.pl