Co jest powodem braku ochoty na seks u 20-latki?

Witam. Mam problem ... od jakiegoś czasu nie mam ochoty na seks (dziewczyna) co to może znaczyć da się to wyleczyć ?? Proszę o odpowiedź

Niestety trudno odpowiedzieć na powyższe pytanie, gdy ma się tak mało informacji. Czy jest Pani w związku? Jak długo trwa w/w stan? Czy zażywa Pani tabletki antykoncepcyjne?

Dzień dobry,

Zwykle przyczyn braku ochoty na seks poszukuje się w życiu codziennym, czyli przede wszystkim w jakości relacji z partnerem. Jeżeli ta jakość bywa różna, to i z ochotą bywa różnie. Nieco inaczej dzieje się w przypadku kobiet, które w danym momencie partnera nie posiadają - po prostu apetyt na seks zanika do momentu pojawienia się odpowiedniego "obiektu".

Jako, że nie napisała Pani, do której grupy kobiet się Pani zalicza, trudno ustalić rzeczywiste przyczyny Pani dolegliwości, dlatego sugerowałbym konsultację seksuologiczną bądź psychologiczną, dzięki której mogłaby Pani znaleźć źródło problemu i zacząć go skutecznie niwelować.

Pozdrawiam.