Co jest powodem dyskomfortu w klatce piersiowej u 18-latka?

Witam, mam 18 lat, od jakiegos czasu czuje dyskomfort w lewej stronie klatki piersiowej, tam gdzie serce ma swoja wieksza mase. Czuje go np wieczorem, czasami rano, ustaje jak wypije wode. Nie jest to bol, tylko takie dziwne uczucie. Pale papierosy 5/7 dziennie, pije okazjonalnie, alkohol niskoprocentowy jakies piwo czy cos, nie biore zadnych narkotykow. Mialem robione ekg serca, wyszlo w normie, pozdrawiam ;)

Lek. Michał Lenard

Najpewniej przyczyną Pana objawów nie jest choroba serca. Mogą być to bóle nerwicowe, lub nawet spowodowane przemęczeniem. W razie nasilania się objawów sugeruje wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam!