Co jest powodem niskiego cukru po jedzeniu u dziecka 12-letniego?

Witam,syn 12 lat mierzy glukometrem od poniedziałku cukry,ma bardzo niskie wyniki cukrów na czczo ok 40-50 a po posiłku maksymalnie 120. Chcielismy zrobic krzywa a w laboratorium chcą skierowanie i ilość glukozy do obciążenia. Syn wazy 49 kg.

Lek. Paweł Szadkowski

Glukozę należy podać w dawce 1,75 g/kg mc., maks. 75 g glukozy. Czyli u Pani syna 75 g glukozy.