Co jest powodem obojętności w stosunku do własnego dziecka?

ostatnio syn mocno się uaktywnia co miałam nadzieję spowoduje ze nareszcie to polocham jednak tak się stało. Nie jest on dzieckiem z wpadki tylko planowanym wraz z chłopakiem jednak ja nie potrafię nawet cieszyc się tym ze on niedługo do pojawi i ze jest zdrowy. Jedyne co czuję to akceptację niewiem czy to coś ze mną jest nie tak czy jak. Mimo wszystko niechce tego dziecka najchętniej oddała bym je do adopcji zaraz po urodzeniu.czy to ze mną jest coś nie tak ? Termin mam za niecałą 3 msv

Dzień Dobry Pani,

Obawy, o których Pani napisała są jak najbardziej w porządku, gdyż kiedy pojawia się mała Istota zależna od całodobowej opieki, kiedy niemalze wszystko wokół Niej jest podporzadkowane, moze pojawiać się lęk przed nieznaną i nową sytuacją.
Roli bycia kochającą i wspierającą Mamą dla swojego Dziecka można się nauczyć
i nie jest to coś, co jest Nam dane...
Często, po urodzeniu aktywują się troskliwe, ciepłe i serdeczne uczucia do Dziecka.

Myślę, że warto byłoby skorzystać ze zwyczajnej rozmowy i pracy, które pozwoliłyby Pani dotrzeć do prawdziwych emocji względem Dziecka.

Dużo miłości dla Pani i Synka,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem i zastanowić się nad sytuacją, porozmawiać o obawach, oczekiwaniach. Wiele kobiet ma wątpliwości związane z rolą matki, macierzyństwem. Pojawia się wiele sprzecznych uczuć związanych z nową rolą jaką jest bycie rodzicem. Przesyłam link do artykułu: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53664,10915937,Jestem_matka__Nie_kocham_swojego_dziecka.html?disableRedirects=true
Pozdrawiam serdecznie