Co jest powodem moczenia się w nocy 6-letniego dziecka?

Dzień dobry córka w styczniu skończyła 6 lat i nadal się moczy co mogę zrobić jakieś badania jakiś specjalista ? Proszę o pomoc

Dzień Dobry Pani,

Z mojego punktu widzenia moczenie nocne u Pani Córeczki może być reakcją
na przewlekający się stres (gdyż tak jak Pani napisała "nadal się moczy") czyli na coś, co się dzieje i na co być może nie ma zgody Pani Córki...
Dlatego zachęcałabym Panią do stworzenia bezpiecznej przestrzeni do delikatnej rozmowy, by Córka powiedziała Pani, co może być przyczyną takiego niepokoju.

Gdyby nie udało się Pani zachęcić Dziecka do rozmowy..., pomocna byłaby konsultacja u psychologa dziecięcego.
Równolegle polecałabym Pani kontrolną konsultację urologiczną, celem rozwiania Pani obaw.

Życzę Pani i Pani Córeczce wszystkiego, co potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem pediatrą w celach diagnostycznych. Jeżeli wykluczone zostaną przyczyny somatyczne, dopiero wtedy skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam serdecznie