Co jest powodem trudności w wyprostowaniu nogi w kolanie?

Nie mogę wyprostować kolana w nocy. Rezonans pokazał przyparcie boczne rzepki, żadnych zmian zwyrodnieniowych. Ortopeda a następnie Fizjoterapeuta stwierdzili że mięśnie czworoglowe są mocno rozciąganie aczkolwiek boląca noga trochę mniej i to może być przyczyną ale bez przekonania. Czy to może być też przyczyną bólu kolana przy próbie wyprostu w nocy kiedy było w dłuższym bezruchu

Jeżeli w badaniu MRI nie stwierdzono innych patologii, to z bocznego przyparcia rzepki, można "wyjść" z wykorzystaniem Terapii Manualnej i odpowiednich ćwiczeń. Fizjoterapia, fizjoterapia i jeszcze raz fizjoterapia. Pozdrawiam