Co jest przyczyną podwyższonego BHCG w organizmie?

Prosze o pomoc. Od kilku miesiecy zazywam tabletki antykoncepcyjne Vibin. Ostatnia miesiaczke mialam dosc nikla wiec zrobilam test ktory wyszedl pozytywnie. Prosze o opinie co moze byc przyczyna podwyzszonego poziomu hcg w organizmie? Czy wogole jest mozliwe zebym byla w ciazy zazywajac Vibin ?? Jakie padania dizgnostyczne powinnam zrobic ??

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najczęstsza przyczyna jest ciąża i najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Proszę zaprzestać stosowania leku. Żadna metoda antykoncepcyjna nie jest 100% pewna. Proszę się udać do lekarza ginekologa na wizytę kontrolną. Pozdrawiam.