Co mam robić z tymi objawami przy żylakach odbytu?

Dzień dobry mam 22 lata już od dłuższego czasu borykam się z żylakami odbytu i stosuję różne maści , ale teraz sprawa zaczęła mnie niepokić bo ostatnio 3 razy z rzędu podczas wypróżnieniania leciała mi krew w sporej ilość taka mocno czerwona iż myślałam że mam okres , i zastanawiam się czy powinnam skonsultować to z lekarzem rodzinnym czy odrazu iść do proktologa ? Dodam też że pojawił się ból przy wypróżnianiu którego wcześniej nie było , chciałabym wiedzieć czy jest się czym martwić i czy nadal mogę ćwiczyć podnoszenie ciężarów czy nie? I czy są jakieś domowe sposoby na to?
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Objawy wymagają wizyty stacjonarnej u specjalisty Proktologii który dokładnie obejrzy zmiany i zleci odpowiednie leczenie. Na tym opisanym etapie można podejrzewać żylaki odbytu ale jak podkreślam objawy wymagają badania fizykalnego które potwierdzi lub wykluczy żylaki odbytu.

Jeśli okaże się, że jest długi czas oczekiwania na wizytę do specjalisty to wtedy wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który zaleci odpowiednie zalecenia.

Pozdrawiam