Co mam robić z tymi paraliżami sennymi?

Witam Od jakiegoś czasu występują u mnie niemalże codzienne paraliże senne/porażenia przysenne które objawiają się w intensywny sposób potrafię mieć epizody gdzie mam ich po kilkanaście na noc codziennie, podczas ich trwania występują realistyczne halucynacje wizualne jak i dźwiękowe z uczuciem ogromnego strachu i przerażenia jak i niemocy. Nie wiem w jaki sposób moge to wyleczyć gdy wybrałem się do kilku lekarzy żaden z nich nie wiedział nawet czym jest owy paraliż dlatego nie mam już pojęcia do kogo moge się z ów problemem zgłosić. Trzymam dość zdrową higienę snów dlatego wnioskuje że przyczyną może być podłoże psychiczne.

Dzień dobry,

Zakładam, że odbył Pan konsultację z psychiatrą. Jeśli nie, polecam taką wykonać, być może farmakologicznie uda się poprawić jakość Pana snu.

Polecam także rozpoczęcie psychoterapii, czasami odkrycie przyczyny problemu pozwala zredukować lub całkiem wyeliminować jego manifestację.