Co mam zrobić, aby pozbyć się kilku kilogramów?

Mam 14 lat, 177 cm wzrostu i ważę 75 kg. Chciałabym zrzucić kilka kilogramów, lecz nie bardzo wiem jak. Lubię słodycze. Nie mam zbyt silnej woli. Często, gdy zaczynam dietę, po kilku dniach rezygnuję. Bardzo zależy mi, żeby trochę schudnąć. PS Dwa razy w tygodniu chodzę na siłownię, do domu często wracam na piechotę (3 km). Uwielbiam jeździć na rolkach i rowerze.
14 LAT ponad rok temu

Witam,
widzę, że nie muszę namawiać Cię do aktywności fizycznej, co jest już połową drogi do osiągnięcia prawidłowej masy ciała. Odchudzanie w Twoim wieku polega głównie na zmianie złych nawyków żywieniowych, przez które zaczyna Ci się odkładać tłuszcz, przede wszystkim w okolicach brzucha i bioder.
Nigdy nie stosuj popularnych diet odchudzających, które mogą Ci tylko zaszkodzić i doprowadzić nie tylko do problemów zdrowotnych, ale również spowodować efekt jojo. Dlatego powinnaś zastanowić się, jakie błędy żywieniowe popełniasz i je wyeliminować oraz zacząć powoli wprowadzać prawidłowe zasady żywienia.
Więcej informacji uzyskasz z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pozdrawiam