Jak mam schudnąć? Jakie ćwiczenia?

Cześć ;) Mam prawie 16 lat, 172 wzrostu i ważę 80 kilo. Nie wyglądam na taką wagę ale jest to dla mnie krępujące. Wszystkie moje koleżanki są chude a ja nie. Za 3 miesiące mam wieczorek i do tego czasu muszę schudnąć co najmniej 5 kilogramów, bo kupiłam sukienkę i nie mieszczę się w obszarze piersi chociaż mam małe:( . W Ciągu pół roku chciałabym ważyć 65 kilo. W szkole mam po 2 godziny w-fu dziennie, ponieważ jestem w sportowej klasie a mimo to nie chudnę. Staram się codziennie pić 1.5 litra wody. Moje posiłki to: śniadanie, obiad i kolacja. Jem normalnie, staram się jeść mniej ziemniaków itp. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)
ponad rok temu

Witam,

Być możesz popełniasz błędy żywieniowe, o których nie zdajesz sobie sprawy, dlatego Twoja masa ciała nie spada. Czasami sama aktywność fizyczna nie poparta prawidłowym odżywianiem nie daje efektów. Musisz wiedzieć jak się prawidłowo odżywiać, a dowiesz się tego z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Dodatkowo warto zwrócić się po pomoc do dietetyka, który ułoży dietę dopasowaną do Twojego stylu życia i wieku oraz nauczy jak zdrowo się odżywiać. Nie warto stosować popularnych diet odchudzających, które mogą negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu, zaburzyć przemianę materii doprowadzić do efektu jojo. Odchudzanie na własną rękę, zwłaszcza w Twoim wieku jest niewskazane.

Musisz również uzbroić się w cierpliwość, ponieważ szybka utrata masy ciała skutkuje efektem jojo. Zajrzyj też do ćwiczeń z naszej strony.

Pozdrawiam.