Pomocy - jak mam schudnąć?

Witam, Mam na imię Emilka, mam lat 11, ważę 45kg a wzrostu mam 145cm. Chcę schudnąć 6kg, bo dziewczyny z mojej klasy się ze mnie śmieją. Błagam was pomóżcie!!
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Na siatkach centylowych dla BMI (wskaźnika masy ciała) Twoja waga wskazuje na lekką nadwagę. Nie masz się jednak czym martwić, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm stale rośnie. Być może najpierw przybrałaś na masie, a dopiero później urośniesz. Mimo to powinnaś zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania i do nich się stosować http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pamiętaj jednak, aby nie stosować popularnych diet odchudzających, które mogą wyniszczyć Twój organizm, spowodować efekt jojo oraz przyczynić się do zaburzeń w rozwoju organizmu.

Pamiętaj też o aktywności fizycznej i codziennie wykonuj ćwiczenia. Przykładowe do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.