Co mam zrobić, gdy zapomniałam o tabletce?

Dzień dobry. Biorę tabletki Atywia Daily. Zapomniałam wziąć 12 tabletkę, zobaczyłam to dopieto dziś gdy brałam tabletkę 14 (końcówka tabletek z 3 tygodnia przed tabletkami placebo). Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Krwawienie dostałam wczoraj. Dodam że tabletki biorę tylko i wyłącznie na problemy z cera, nie zależy mi na ochotnie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro nie zależy Pani na działaniu antykoncepcyjnym tabletek Atywia Daily, to tak naprawdę nie musi Pani stosować żadnych dodatkowych działań.

Postępowanie w przypadku pominięcia tabletki zostało opisane przez producenta w ulotce leku, jednakże dotyczy to głównie obniżenia ochrony antykoncepcyjnej i działań z tym związanych. Wówczas producent tabletek proponuje jak najszybsze przyjęcie zaległej tabletki i stosowanie kolejnych tabletek według schematu, a w niektórych przypadkach stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne siedem dni.

W tym momencie (zwłaszcza, że minęło już kilka dni od pominięcia) nie musi Pani nic robić.

Odpowiedzi na podobne pytania dotyczące pominięcia tabletki znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-12-tabletki-antykoncepcyjnej-madinette, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-12-tabletki-z-opakowania, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-poprawa-stanu-cery.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.