Co mogą znaczyć kłopoty z rozluźnieniem?

Nie potrafię się rozluźnić, zrelaksować. Czy to może być wynikiem psychologicznego aspektu, czy też być postacią kliniczną?

Witam, nieumiejętność relaksowania się, ciągłe napięcie, może mieć związek na przykład z wysokim poziomem stresu na co dzień. Proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem, aby bardziej dokładnie przyjrzeć się możliwym przyczynom.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka