Co mogę stosować na kolki u dziecka?

Witam Jestem mama 7 tygodniowego maluszka, od urodzenia ma kolki polecono mi podawać lek infacol przed każdym posiłkiem i zmienić mleko z nan1 na nan 1 sensitive ( na kołki) , nastąpiła poprawa ale po 3 tygodniach od zmiany powiedziano mi aby wprowadzić dziecku zamiast kropel witaminy D3, krople protectis. Po dwóch dniach od podawania kropel protectis dziecko zaczęło robić ciemno zielna kupę o normalnie konsystencji, po trzech dniach wróciłam do zwykłych kropel d3 i nadal kupa jest koloru ciemno zielonego. Po za tym przy oddawaniu gazów dużo się i płacze. Nie wiem czy powinnam się jak najszybciej udać do pediatry czy jest to w normie. Czy jest jeszcze inna przy przyczyna stad moja prośba o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zielony stolec u niemowlęcia rzadko jest objawem choroby. Świadczy o obecności kwasów żółciowych w stolcu, które są naturalnie wydzielane przez przewód pokarmowy. W razie pojawienia się domieszek śluzu, ropy czy krwi w stolcu powinna Pani jak najszybciej udać się do swojego pediatry. Również jeżeli dziecko przestałoby przybierać na masie, to wizyta u lekarza jest niezbędna.