Co mogę zrobić z pękającymi ścianami zębów?

Witam, mam problem z pękającymi ścianami zębów. Uzupełnienie zęba zostaje na swoim miejscu a ściany (ząb) pęka i odpada. Mam tak z sześcioma zębami. Co mogę zrobić w tym przypadku? Mój stomatolog rozkłada ręce i tylko szlifuje do maksymalnej granicy tego co jest. Zęby przy gryzieniu bolą, ale nie reagują na zimne i ciepłe. Lepiej usunąć te zęby czy może jest jakiś inny sposób na nie? Dolna 5 brak 6 obok pęknięta. Górna 4 prawa pęknięta zalepiona na skos. Lewa Górna 5,6,7 pęknięta :( Przyczyną może być też choroba wewnętrzna Leśniowskiego-Crohna która atakuję cały układ pokarmowy. Co zrobić aby nie być jak babcia czy dziadek z wyciąganą sztuczną szczęką?

Radzę diametralnie zmienić dietę, suplementować się regularnie (enzymy trawienne, probiotyki, omega 3 itd.), stosować post interwałowy, ortodontycznie ustawić zgryz w pozycji neuromuskularnej która maksymalnie zrelaksuje mięśnie i skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą (np pracującym techniką PDTR) w celu uzyskania harmonii nerwów i mięśni. Pozdrawiam