Co może być przyczyną częstego bólu barku?

Witam. Mam 34 lata i od jakiegoś czasu zmagam się z bólem barku. Występuje on w okolicach przedniego przyczepu mięśnia nadgrzebieniowego. USG stawu barkowego wykazało: "między ścięgnem mięśnia dwugłowego a przednim przyczepem ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego widoczna jest przestrzeń płynowa o dł. 8mm, szer. 4mm, gr. 2mm." Reszta jest bez zmian. Podczas unoszenia ramienia pionowo w górę oraz pełnego wyprostu ręki występuje silny ból w barku oraz w łokciu od dołu. Bark boli w stanie spoczynku oraz potrafi boleć podczas snu ale jak jest "rozgrzany" to wszystko ok. Wszystkie testy jakie zrobił ortopeda w gabinecie wypadły ok - co robić ? co może być jego przyczyną ? Ps. Jestem osobom aktywną fizycznie, ćwiczącą siłowo 4 razy w tygodniu obecnie w trakcie redukcji BF-u przy zachowaniu diety wysokobiałkowej tj. 160B / 60T /235W. Ból nie przechodzi pomimo 14 dniowego wyjścia na delikatny surplus 100-200 kcal poprzedzonym 1tyg deload oraz 1 tyg offgym.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję skonsultować swój problem z lekarzem medycyny sportowej, który Pana zbada, oceni wyniki badań i być może będzie mógł zaproponować odpowiednie dla Pana postępowanie. Pozdrawiam!