Co jest powodem bólu barku trwającego od 5 miesięcy?

Witam serdecznie! Proszę powiedzieć co z tym barkiem, ból utrzymuje się od 5 miesięcy ( występuje przy wszelkiej rotacji dłoni boli od przodu barku aż do polowy ramienia.Ostatnio pojawia się także ból ciągnący się po zewnątrznej stronie od łokcia aż do kciuka) .Zrobiłam MR barku jednak wizyta u ortopedy dopiero pod koniec maja: Data badania: 2018-04-03 Badanie MR barku PRAWEGO wykonano w aparacie niskopolowym w obrazach poprzecznych PD i PDFS, czołowych skośnych PD/FS, ST|R oraz strzałkowych skośnych w obrazach T1-,T}-zależnych i PD/FS Zmiany bliznowate po niewielkim naderwaniu niepełnej grubości, niepełnej szerokości ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, widoczny nieco podwyższony sygnał ścięgna na odcinku do 12 mm, Scięgno to bez cech retrakcji, brzusiec mięśnia bez cech zaniku. Nie uwidoczniono zmian w ścięgnach i brzuścach pozostałych mięśni stozka rotatorów. Mięsień naramienny bezzmian. Przestrzeń podbarkowa szerokości 4 mm. Kaletka podbarkowo-podnaramienna z płynem, grubość warstwy ,l mm. Pojedyncze torbielki zwyrodnieniowe do 3 mm na pograniczu guzka większego i głowy kości ramiennej. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia leży w brużdzie międzyguzkowej, ma zachowaną ciągłość, pochewka ścięgna ze śladową i|ością piynu, pzyczep do górnego obrąbka i guzka nadpanewkowego zachowany, ma prawidłowy syg n ał. Obrąbek stawowy bez zmian, Weryfikacja wymaga ańro- MR w aparacie >=,t ,5T. Prawidłowa ilość płynu w stawie ramiennym. Więzadło kruczo-barkowe, więzadło kruczcrramienne iwięzadło kruczo-obojczykowe bez zmian" Staw barkowo-obojczykowy bez zmian. Wnioski: Zmiany bliznowate po niewielkim naderwaniu ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, Zwężenie przestrzen i podbarkowej.

Rezonans niskopolowy nie nadaje się do diagnostyki barku ale w badaniu nie ma wielu groźnych zmian. Jeśli ból występuje jednocześnie z ograniczeniem ruchu, to wygląda to na tzw bark zamrożony. Leczenie polega w takich przypadkach na delikatnej rehabilitacji (w okresach bólowych unikamy intensywnych ćwiczeń, szczególnie rotacji) i zastrzykach z leków sterydowych (2-3 x) To trwa długo ale zwykle uzyskuje się poprawę.