Jak ocenić ten wynik MR barku u 22-latki?

Jestem po rezonansie magnetycznym barku, czekam na wizytę u ortopedy . Mam już opis rezonansu, czy jest się czym martwić? - głowa kości ramiennej prawidłowo położona w panewce stawowej. - kości objęte badaniem bez zmian urazowych i patologicznej przebudowy. - fizjologiczna ilość płynu w jamie stawu łopatkowo-ramiennego, pogrubiała torebka stawowa w zachyłku pachowym do 4mm. - ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego w jego dystalnym odcinku niejednorodne, prawdopodobnie. z niewielkim śródścięgnistym uszkodzeniem. - ścięgna mięśni pierścienia rotatorów o zachowanej ciągłości, poza tym bez cech uszkodzenia; brzuśce mięśni o zachowanej objętości. - kaletka podbarkowo-podnaramienna bez zmian. - przestrzeń podbarkowa wysokości 8mm, wyrostek barkowy typu I. - obrąbek stawu ramiennego w normie. - LHBT nieprzemieszczony, o zachowanej ciągłości. - staw obojczykowo-barkowym bez zmian. - więzadła barkowo-obojczykowe, kruczo-obojczykowe zachowane.

Wszystko wskazuje na proces zapalny w obrębie mięśnia nadgrzebieniowego (jeden z mięśni grupy stożka rotatorów). Konieczna będzie fizjoterapia, rozluźnienie rotatorów wewnętrznych, elewatorów i przywodzicieli kości ramiennej (pomocne będą terapia manualna oraz stretching) oraz ćwiczenia mięśni mających udział w retrakcji oraz depresji (obniżeniu) łopatki.