Co może być przyczyną zwapnień w piersi?

Cztery lata temu zdiagnozowano u mojej mamy raka piersi Niedawno mama miała wykonywaną mammografie:W okolicy zabrodawkowej obserwuje się zgrupowanie gruboziarnistych zwapnień-przewodowe? na odcinku do 12 mm.W różnicowaniu zwapnienia w bliźnie pooperacyjnej.W lewym dole pachowym widoczny pojedyńczy węzeł chłonny o średnicy do 13 mm-odczynowy.Co może być przyczyną zwapnień w piersi? Czy to może sugerować,że nastąpił nawrót choroby i toczy się proces nowotworowy lub jest to powikłanie po operacji?

Witam , nie mam danych nt.rodzaju raka,jego wielkości oraz zakresu,przebiegu operacji!!! Nie mogę więc odpowiedzieć autorytatywnie! Proszę omówić szczegółowo sytuację z lekarzem prowadzącym Ps.zwapnienia w bliźnie pooper. niczego złego nie sugerują! z.żurawski