Co może oznaczać ból stopy po takim spacerze?

3 tygodnie temu przeszłam około 26 kilometrów w ciągu dnia, warto wspomnieć, że na co dzień nie robię sobie zbyt często długich spacerów i nie mam do czynienia z dużym wysiłkiem fizycznym. Nie czułam się przemęczona, ale dokuczał mi ból po prawej stronie stopy. Do tej pory, gdy chodzę, często odczuwam ten ból o rożnym stopniu nasilenia. Czy to może być coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból stopy bez wątpienia związany jest z wysiłkiem fizycznym, który niedawno Pani przebyła. Możliwe, że wytworzył się jakiś stan zapalny, który powoduje dolegliwość bólową. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy nie doszło do jakiegoś obtarcia z powodu niedopasowanego obuwia. Najprawdopodobniej jednak dyskomfort spowodowany jest bardzo intensywnym wysiłkiem fizycznym, który z czasem powinien samoistnie zniknąć.

Dla pewności powinna się Pani udać do ortopedy, który będzie w stanie obejrzeć stopę i postawi jednoznaczną diagnozę. Możliwe, że trzeba będzie zastosować odpowiednie maści, które pomogą złagodzić ból.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-stop-jakie-schorzenia-sygnalizuje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.