Co może oznaczać krew w śluzie z pochwy w ciąży

Jestem w 10 tyg. Ciąży. Dziś rano miałam w śluzie niteczkę krwi. Mam nadzerke 2 stopnia. Nie współżyłam dziś z mężem. Ani od początku ciąży. Lekarza mam za 2 dni. Czy to coś poważnego. 1 ciążę miałam obumarłą w 5 tyg. Proszę o odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie drobne plamienia często występują w trakcie ciąży. Przyczyną może być np. pęknięcie niewielkiego naczynka. Powinna Pani poczekać do wizyty kontrolnej a w razie wystąpienia krwawienia powinna Pani udać się w trybie pilnym do ginekologa.