Co może oznaczać moje rozpoznanie histopatologiczne w moim przypadku?

Rozpoznanie Histopatologiczne : Guz z marginesem(różnej wielkości) oraz dno - Carcinoma verrucosum maturum. Po usunięciu chirurgicznym zmiany - rozpoznanie histopatologiczne. Fragment ze zmianą - widoczną również w tkance podskórnej. Margines dolny. Brzeg zmiany z marginesem prawym - zmiana niewidoczna w tkance podskórnej. Zmiana oddalona od marginesu górnego 5 cm margines górny. Zmiana margines lewy szer. 1cm: Rozpoznanie dla tych zmian: Keratopapilloma permagnum exulceratum. Excisio completa. Zmiana wysoko dojrzała, nie budzi podejrzeń o złośliwość. Element kostny: Elektrolit - Tela ossea sine laesiones. Tkanka tłuszczowa: fragmenta papillomatis. Po 5 miesiącach po powtórnym pobraniu wycinka - zmiana odrosła - Carcinoma verrucosus (planoepitheliale). Chciałbym prosić o wskazówki dotyczące dalszego postępowania. Lekarz zaleca operację usunięcia zmiany (konieczność usunięcia stopy-jeżeli zmiana będzie głęboko osadzona w kości). Nie wiem, czy wyrazić zgodę na tak radykalny zabieg, czy próbować innych możliwości - diagnostyki, która określi jak rozległa jest ta zmiana. Czy jest możliwa taka sytuacja jak w moim przypadku, że po usunięciu zmiany okazało się, że nie jest ona zmianą pierwotną?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Operacja jest leczeniem pierwszego wyboru w przypadku większości nowotworów i charakteryzuje się najlepszym efektem leczniczym. Pozdrawiam.