Co może oznaczać naciek ropny w okolicy odbytu?

Witam. Mam 33 lata w zeszłym tygodniu około czwartku czułem coś niepokojącego podczas siedzenia. W poniedziałek tj.09.08br.dostałem skierowanie do chirurga z podejrzeniem ropnia okoł odbytycznego w czwartek 12.08 na wizycie trwającej około 2 minut Pan chirurg stwierdził że mam tylko naciek ropny i przepisał antybiotyki ( biseptol oraz proktis-m). Zastanawia mnie skąd taka diagnoza czyż by Pan doktor nie zauważył sporego guzka na pośladku? Następna wizyta 17.08. Mam czekać? Chciał bym uniknąć ewentualnej przetoki, dodam również że ropień z dnia na dzień przyspaza mi więcej bólu oraz dyskomfortu.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć czy doszło do pominięcia jednej ze zmian. Jeśli a pan co do tego wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.