Co może oznaczać nadmiar owłosienia na twarzy?

Witam, W ostatnim czasie zauważyłam, że na mojej twarzy, brzuchu, udach pojawiło się owłosienie, którego wcześniej nie było, oraz powrócił trądzik, stając się bardzo uciążliwym ze względów estetycznych. Domyślam się, iż moje problemy są związane z zaburzeniami hormonalnymi. Zapisałam się już na prywatną wizytę do endokrynologa, jednak przed pójściem do niego chciałabym zaczerpnąć informacji, jakie badania laboratoryjne powinnam wykonać, by przyjść do lekarza już z wynikami i móc jak najszybciej zacząć terapię? Bardzo dziękuję za wskazówki!

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ze względu na to, że podłoże Pani dolegliwości może wynikać z różnych przyczyn, dopiero lekarz po rozmowie z Panią i badaniu fizykalnym będzie mógł stwierdzić jakie badania dodatkowe są niezbędne. Dlatego może Pani poczekać z wykonaniem badań do wizyty.