Co może oznaczać taka czarna plamka na penisie?

Witam mam taka czarna/brązowa kropkę na skórze na penisie po prawej stronie co to może być? Czy to coś poważnego?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety problem, który opisuje Pan w pytaniu jest trudny do zweryfikowania ze względu na zbyt małą ilość informacji. Poza tym taką zmianę należy bezpośrednio skonsultować z lekarzem. Dopiero wtedy będzie można stwierdzić, z jakim schorzeniem na Pan do czynienia i w jaki sposób najlepiej je leczyć.

Zmiany tych okolic mogą mieć różne podłoże. Być może jest to jakieś znamię albo początek infekcji o charakterze wirusowym lub bakteryjnym. Warto udać się zatem też do wenerologa, aby wykluczyć choroby weneryczne. Krostki na penisie mogą mieć również podłoże alergiczne albo grzybicze.

O grzybicy penisa więcej piszemy w jednym z artykułów na portalu abcZdrowie.pl: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa

Jeżeli w ostatnim czasie był pan aktywny seksualnie, być może doszło do jakiegoś otarcia tych okolic. W przypadku, gdy zmaga się Pan z tym problemem od dłuższego czasu, proszę nie odkładać wizyty u lekarza w czasie. Ponadto lepiej nie stosować żadnych środków bez konsultacji z lekarzem, aby nie spowodować potem jakichś niepożądanych skutków. Dopiero specjalista będzie mógł określić, co to za rodzaj schorzenia i jakie metody leczenia powinny przynieść w jego przypadku najlepsze efekty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.