Z czego może wynikać taki problem z penisiem?

Witam Od kilku miesięcy mam problem z penisem. Skóra żołędzia jest pomarszczona i ma bruzdy. Cewka moczowa wciąż jest napuchnięta i zaczerwieniona. Penis jest lepki w dotyku i bardzo tkliwy. Kiedy odsłonię napletek i penis wyschnie staje się "normalny" Po stosunku odczuwam ból i pieczenie główki penisa. Co może mi dolegać?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety sam opis przypadłości nie jest wystarczający do tego, aby określić źródło problemu. W tym przypadku niezbędna jest wizyta u lekarza. W pierwszej kolejności najlepiej będzie, jeśli zgłosi się Pan do dermatologa oraz urologa.

Takie dolegliwości mogą bowiem pojawić się z wielu przyczyn. Być może rozwija się u Pana jakiś stan zapalny. Takie zakażenie powinno być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem, aby nie doszło do poważniejszych powikłań. Zaczerwienienie oraz ból tych okolic może czasami sygnalizować grzybicę penisa. Często towarzyszą im uczucie swędzenia oraz zmiany skórne w tych miejscach. Poza tym warto byłoby również przebadać się pod kątem różnych chorób wenerycznych. Być może problem ten wynika z zakażenia jakimś drobnoustrojem, do którego doszło podczas kontaktów intymnych.

Do czasu wizyty u lekarza lepiej wstrzymać się ze stosowaniem różnych medykamentów na własną rękę. Jednocześnie należy pamiętać o odpowiedniej higienie intymnej. Dopiero po dokładnym wywiadzie i szczegółowej diagnostyce, specjalista będzie mógł określić, jakie leczenie będzie najskuteczniejsze w Pana przypadku.

Więcej na ten temat można przeczytać w jednym z artykułów opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.