Co może oznaczać zasypianie w pozycji siedzącej?

kiedyś lekarz zadał mi pytanie : czy już śpię na siedząco. i tak teraz właśnie jest ! kładę się spać normalnie na wygodnym łóżku ale sen nie przychodzi. po godzinie, półtorej rezygnuję i siadam na tapczanie. zasypiam w 5 minut. rano wstaję obolały ale w miarę wyspany. Co ze mną nie tak ?

Szanowny Panie,

jeśli wykluczył Pan przyczyny kardiologiczne opisywanych przez Pana objawów, to możliwym wytłumaczeniem jest to, że wyrobił Pan sobie nieprawidłowe skojarzenia związane z własnym łóżkiem. W tej sytuacji najbardziej pomocna będzie terapia poznawczo-behawioralna bezsenności (CBT-I).

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/