Dlaczego często się wybudzam podczas snu?

Witam, od dwóch tygodnich borykam się z pewnym problemem związanym ze snem. Mianowicie o której godzinie bym się nie położył czy to 22 czy to 24 to zasypiam dość szybko lecz budze się po około pięciu godzinych i następnie mam problemy z zaśnięciem, jest to dość uciążliwy problem gdyż utrudnia mi wysypianie się.

Szanowny Panie,

trudności z utrzymaniem ciągłości snu mogą mieć wiele różnych przyczyn. Może to być efekt spożywania zbyt dużej ilości kofeiny, nikotyny lub alkoholu. Może to też być objaw niektórych chorób somatycznych i zaburzeń psychicznych (takich jak na przykład depresja). Wreszcie - tego typu objawy może zaostrzać niewłaściwa higiena snu. Warto byłoby się udać do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania. Jeśli wszystko będzie ok, to lekarz prawdopodobnie pokieruje Pana dalej. Być może dobrym rozwiązaniem będzie terapia poznawczo-behawioralna bezsenności (CBT-I).

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/