Co może znaczyć taki ból pępka?

Witam Mam 33 lat od 3 dni boli mnie pepek Byla wydzielina gesta i bez zapachu Teraz pozostał bol i zaczerwienienie A wydzielina prawie ustala są śladowe ilości Proszę o pomoc co to jest i gdzie mam się udać do lekarza

Redakcja abcZdrowie

Witam, proszę zgłosić się do lekarza z przychodni POZ – to może być zapalenie pępka, dość częsta i zazwyczaj niegroźna dolegliwość. Może wynikać z braku lub niewłaściwej higieny pępka, zwłaszcza gdy jest on głęboko osadzony – kształt ten utrudnia dokładne oczyszczanie go i powoduje zaleganie wydzieliny z gruczołów potowych. Wilgoć i temperatura są dodatkowymi czynnikami wpływającymi na szybkie namnażanie się bakterii. Proszę zapoznać się z odpowiedzią eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydzielina-z-pepka oraz tutaj https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nawrot-ropnego-zapalenia-pepka. Gdy dolegliwościom skórnym okolic pępka towarzyszą bóle brzucha, może to się wiązać z innymi, dużo poważniejszymi schorzeniami, od przepukliny pępkowej poczynając, przez zapalenie jelit lub wyrostka robaczkowego, a na endometriozie kończąc. Niestety, potwierdzić lub wykluczyć któreś z tych schorzeń może tylko badanie w gabinecie lekarskim. Więcej o budowie i chorobach pępka w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/pepek. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.