Co oznacza bełkot po udarze mózgu?

Mój tata miał udar krwotoczny lewej półkuli, jest w 6 dobie po udarze, ciśnienie już ma w miarę unormowane, jest logiczny kojarzy fakty, ale cały czas chce się mu spać i okresowo zachowuje się jakby był pijany.. bełkocze i "wydurnia" się.. czy to minie z czasem gdy krwiak się wchłonie ? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinien Pan porozmawiać z lekarzem prowadzącym, na podstawie dostępnych badań najlepiej będzie w stanie odpowiedzieć na Pana pytania. Z czasem, przy właściwym leczeniu, niepokojące objawy jak najbardziej powinny ustępować.