Co oznacza ból nerek przy kamicy nerkowej?

Witam przez ostatnie pare miesiecy przed miesiaczka mam bardzo straszny bol nerek, czuje jakby ktos wbijal mi ostry szpikulec, nieraz jest tak ze nie moge sie podniesc bez czyjejs pomocy . Czym to moze byc spowodowani? Czu to moga byc kamienie na nerce?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania łącznie z próbami nerkowymi. Po zbadaniu lekarz może zaleci wykonanie usg jamy brzusznej. Czasem bóle miesiączkowe mogą być nasilone w okolicy lędźwiowej i przypominać bóle nerek. Nie podała Pani, jakie leki w razie bóle stosuje. Warto przyjmować coś rozkurczowego i przeciwbólowego, skoro ból sprawia, że nie może się Pani podnieść.